Google+ Origins Game Fair 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Origins Game Fair 2013

Już za niecały tydzień, 12 czerwca w Columbus, w stanie Ohio wystartuje kolejna edycja konwentu Origins Game Fair. Podczas konwentu odbędzie się ceremonia wręczenia nagród Origins, a na stoiskach wydawnictw będzie można zakupić między innymi przedpremierową wersję podręcznika do piątej edycji „Shadowruna”.

Konwent Origins Game Fair organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association), i z już prawie czterdziestoletnią historią jest jednym z najstarszych konwentów w USA. Pierwszy konwent Origins odbył się w 1975 roku w Baltimore, w stanie Maryland.

Na konwent w ciągu ostatnich lat średnio przybywało ponad 10 tysięcy uczestników.

W tym roku wśród specjalnych gości znajdują się między innymi aktor Kevin Sorbo, znany w Polsce z roli Herkulesa w popularnym serialu telewizyjnym, a także projektanci gier tacy jak Steven Jackson (Steve Jackson Games), Steven Kenson („Icons”, „Mutants & Masterminds”) oraz Steven S. Long (Hero Games).

Oprócz licznych premier tradycyjnych gier (planszowych, karcianych, fabularnych) na konwencie odbędą się także różne wydarzenia organizowane przez poszczególne wydawnictwa, a także ceremonia wręczenia nagród Origins, którą współpoprowadzi Kevin Sorbo.

Ponadto na stoisku Catalyst Game Labs dostępna będzie specjalna, przedpremierowa wersja podręcznika do piątej edycji gry fabularnej „Shadowrun”. Podręcznik w odróżnieniu od finalnej wersji będzie posiadał miękką okładkę, nie będzie posiadał rozkładanych plansz z grafikami oraz specjalnego kodu do gry komputerowej „Shadowrun Online”.

Więcej informacji na stronie konwentu oraz w programie dostępnym do ściągnięcia w wersji PDF.


Dowiedz się więcej:


Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.

Origins Game Fair

Jeden z najstarszych konwentów w Stanach Zjednoczonych, którego pierwsza edycja odbyła się w 1975 w Baltimore, w stanie Maryland. Konwent organizowany jest przez stowarzyszenie GAMA (Game Manufacturers Association) i jest jednym z ważniejszych wydarzeń w branży gier. Podczas konwentu odbywają się premiery gier, a także ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Origins.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.

Steve Jackson Games