Google+ „Kiedy Rozum Śpi” znowu dostępny! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Kiedy Rozum Śpi” znowu dostępny!

Na stronie wydawnictwa Portal poinformowano, że nowy nakład gry fabularnej „Kiedy Rozum Śpi” właśnie odebrano z drukarni i podręcznik jest już na sklepowych półkach.

„Kiedy Rozum Śpi” to polska edycja bestsellerowej gry fabularnej „Don’t Rest Your Head” stworzonej przez Freda Hicksa. W 2006 roku gra była nominowana do nagrody Indie RPG Awards. Od chwili wydania, „Kiedy Rozum Śpi” znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier nurtu Indie RPG (All Time Bestsellers). Premiera polskiej wersji przypada na 2009 rok.

Z okazji dodruku jeszcze przez najbliższy tydzień będzie można kupić „Kiedy Rozum Śpi” bez ponoszenia kosztów za wysyłkę. Wystarczy wysłać maila na adres: portal@portalgames.pl ze swoim adresem i telefonem, a otrzymacie podręcznik w cenie 35 złotych.

Źródło wieści: Wydawnictwo Portal


Dowiedz się więcej:


Kiedy Rozum Śpi

Polska edycja bestsellerowej gry fabularnej "Don’t Rest Your Head" stworzonej przez Freda Hicksa. W 2006 roku gra była nominowana do nagrody Indie RPG Awards. Od chwili wydania, "Kiedy Rozum Śpi" znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier nurtu Indie RPG (All Time Bestsellers). Podręcznik ma sto stron, na których gracze znajdą wszystko to, czego potrzeba im do gry – opis ciekawej, nowatorskiej mechaniki, porady dotyczące prowadzenia gry oraz opis świata, mrocznego, niebezpiecznego miasta przypominającego najgorsze koszmary… Polska edycja gry jest wzbogacona w stosunku do oryginały posłowiem napisanym przez Tomasza Barańskiego.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.