Google+ Kickstarter wkrótce w Kanadzie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kickstarter wkrótce w Kanadzie

Kickstarter, największa na świecie platforma finansowania społecznościowego, już wkrótce otworzy się na projekty z Kanady.

Dotychczas swoje projekty mogli na Kickstarterze rozpoczynać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a od zeszłego roku także mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Kanadyjczycy mogli co prawda tworzyć zbiórki za pośrednictwem amerykańskiej strony platformy, ale tylko jeśli posiadali założone w USA konto bankowe.

Już od tego lata Kanadyjczycy uzyskają pełny dostęp do tworzenia projektów na Kickstarterze.

Zainteresowani mogą uzyskać więcej informacji wypełniając formularz na stronie platformy.

Platforma powstała w kwietniu 2009 roku. W zeszłym roku w kategorii gier na Kickstarterze wystartowało 2796 projektów i zebrano ponad 83 milionów dolarów. W tym roku, za sprawą kolejnych rekordowych zbiórek na gry takie jak „Torment: Tides of Numenera” czy „Exalted Third Edition”, suma zebranych za pośrednictwem platformy pieniędzy może być jeszcze większa.

Dzięki platformie Kickstarter zebrano fundusze na wydanie takich gier fabularnych jak „Numenera”, „Fate Core” czy „Achtung! Cthulhu”, a także na wznowienia gier z linii starego „Świata Mroku” i innych gier fabularnych.

Źródło wieści: Twitter


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.