Google+ Jubileusz Yog-Sothoth i koniec Miskatonic River Press | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Jubileusz Yog-Sothoth i koniec Miskatonic River Press

Serwis Yog-Sothoth z okazji 15-lecia istnienia udostępnił za darmo wersję elektroniczną podręcznika „Masks of Nyarlathotep Companion”.

Liczący ponad 570 stron podręcznik w zamierzeniu ma pomóc graczom i prowadzącym w trakcie gry w legendarną kampanię „Maski Nyarlathotepa” wydaną do systemu „Zew Cthulhu”. Prace nad dodatkiem trwają od ponad 6 lat i obecnie dostępna wersja jest oznaczona numerem 0.9. Podręcznik w wersji PDF ściągniecie ze strony Yog-Sothoth.

Serwis poinformował także o zamknięciu wydawnictwa Miskatonic River Press, które od 2008 publikowało wysokiej jakości materiały do gry „Zew Cthulhu”. W telefonicznym wywiadzie przeprowadzonym z Tomem Lynchem z MRP ujawniono kulisy prowadzenia małego wydawnictwa, w tym zbiórek na Kickstarterze czy dystrybucji podręczników.

 

Źródło wieści: Serwis Yog-Sothoth


Dowiedz się więcej:


Miskatonic River Press

Istniejące od 2008 roku wydawnictwo poświęcone publikacji popularnych i wysokiej jakości dodatków do systemu "Zew Cthulhu". Wydawnictwo zamyka swą działalność wraz z rokiem 2013.

Yog-Sothoth

Istniejący od 1998 roku brytyjski serwis internetowy poświęcony Mitologi Cthulhu. Nazwa nawiązuje do jednej z postaci z Mitów.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.