Google+ „Dungeon World” za darmo w SRD | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dungeon World” za darmo w SRD

Z inicjatywy Johna Reysta, twórcy d20pfsrd.com, powstała strona zawierająca źródłowy wykaz zasad (SRD) do zdobywającej coraz większą popularność gry fabularnej „Dungeon World”.

„Dungeon World” został wydany na licencji Creative Commons w 2012 roku dzięki zbiórce w serwisie Kickstarter.

Gra oparta jest na mechanice nagradzanej gry fabularnej „Apocalypse World” autorstwa Vincenta Bakera. „Dungeon World” została wybrana grą roku 2012 według użytkowników serwisu RPG Geek.

Teraz „Dungeon World” oprócz wersji elektronicznej (PDF) dostępnej za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 10 dolarów, wersji w postaci darmowych dokumentów do ściągnięcia z serwisu Github czy wersji roboczej online dostępny jest także za darmo jako olinkowana, wyszukiwalna strona z kompletnym wykazem zasad (SRD).

„Dungeon World” w wersji SRD znajdziecie na stronie: http://www.dungeonworldsrd.com

W takim samym formacie dostępne są także inne systemy, takie jak „Pathfinder”, „Swords & Wizardry”, „Mutants & Masterminds” oraz „Pathfinder Modern”.


AKTUALIZACJA

Teraz źródłowy wykaz zasad (SRD) znajdziecie także w formie wygodnej aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android. Oprócz zasad aplikacja zawiera także prosty symulator rzutów kośćmi.

Źródło wieści: Google+


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dungeon World

to gra fabularna fantasy, której głównym założeniem jest eksploracja lochów, walka z potworami i zdobywanie skarbów. Gracze wcielają się w klasyczne dla fantasy role takie jak Bard, Kleryk, Złodziej, Wojownik, Paladyn czy Czarodziej. Jak twierdzą twórcy, mechanika gry, oparta na zasadach nagradzanej Apocalypse World, jest prosta i nowoczesna.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.