Google+ „Dragon Kings” – nowe wcielenie settingu „Dark Sun” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dragon Kings” – nowe wcielenie settingu „Dark Sun”

Twórca settingu „Dark Sun” oraz gry „2300AD”, Timothy B. Brown zapowiedział wydanie „Dragon Kings”, nowej gry fabularnej nawiązującej do świata Athas.

Wydany po raz pierwszy w 1991 roku „Dark Sun” to jeden z najbardziej oryginalnych i fascynujących settingów „Dungeons & Dragons”. Doczekał się nie tylko osadzonych w świecie gry powieści, ale także trzech gier komputerowych.

„Dragon Kings” osadzony będzie w świecie Kithus, rządzonym i zamienionym w pustkowie przez Smoczych Królów. Podręcznik główny nie będzie zawierał żadnych zasad mechanicznych, te znajdą się w dodatkowych podręcznikach wydanych w formacie PDF i umożliwią rozgrywkę na zasadach „Pathfindera” i prawdopodobnie „Savage Worlds”.

W ramach projektu zostanie także nagrany album rockowy (progressive rock) oraz wydany album z ilustracjami Geralda Broma oraz Toma Baxy.

Premiera gry najwcześniej w pierwszej połowie 2014 roku.

Szczegóły na stronie projektu „Dragon Kings”.

Źródło wieści: EN World


Dowiedz się więcej:


Dark Sun

Dragon Kings

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).