Google+ Wszystko o trzeciej edycji „Exalted” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wszystko o trzeciej edycji „Exalted”

Zbiórka na wydanie trzeciej edycji „Exalted” jest blisko pobicia rekordu Kickstartera w kategorii gier fabularnych. Tymczasem twórcy gry udzielili wywiadu na blogu Obskures, a na stronie wydawnictwa opublikowali dwa obszerne teksty prezentujące grę oraz zmiany w mechanice.

Zbiórka na wydanie nowego podręcznika rozpoczęła się 9 maja i już w ciągu pierwszych 18 minut osiągnięto cel finansowy zbiórki (60 tysięcy dolarów). Obecnie zebrano ponad pół miliona dolarów i projekt jest na najlepszej drodze do pobicia dotychczasowego rekordu Kickstartera w kategorii gier fabularnych, należącego do „Numenery” Monte Cooka, która w zeszłym roku zebrała 517 256 dolarów. Do zakończenia zbiórki zostało 7 dni.

Na stronie wydawnictwa opublikowano obszerne wprowadzenie do gry, zawierające podstawowe założenia systemu i opis świata gry, oraz prezentację zmian w mechanice:

Ponadto opublikowano wywiad z ludźmi odpowiedzialnymi za trzecią edycję „Exalted”. John Morke, Holden Shearer oraz Geoff Grabowski opisują zmiany w stosunku do poprzedniej edycji gry, piszą o inspiracjach, procesie powstawania gry, reakcji fanów, zastanawiają się nad powodami sukcesu zbiórki na Kickstarterze, a także udzielają rad początkującym projektantom gier.

Cały wywiad z twórcami trzeciej edycji „Exalted” dostępny jest na blogu Obskures.

Szczegóły zbiórki znajdziecie w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: Onyx Publishing


Dowiedz się więcej:


Exalted

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.

Onyx Path Publishing

Amerykańskie wydawnictwo stworzone przez Richarda Thomasa, dyrektora kreatywnego wydawnictwa White Wolf. Obecnie wydaje gry na licencji nowego Świata Mroku oraz inne wydawane wcześniej przez White Wolf.