Google+ Warner Bros. nakręci nowy film „Dungeons & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Warner Bros. nakręci nowy film „Dungeons & Dragons”

Według serwisu Deadline wytwórnia filmowa Warner Bros. zakupiła prawa do nakręcenia filmu opartego na grze fabularnej „Dungeons & Dragons”.

Wytwórnia skorzysta z gotowego już scenariusza „Chainmail”, autorstwa Davida Leslie Johnsona, który na swoim koncie ma scenariusze między innymi do filmów „Gniew Tytanów” czy „Dziewczyna w czerwonej pelerynie”. Jak donosi serwis Deadline, scenariusz został zakupiony już w zeszłym roku. Scenariusz oparty był na grze „Chainmail”, jednak na potrzeby filmu „Dungeons & Dragons” zostanie poprawiony i rozbudowany.

Za produkcję odpowiedzialni będą Roy Lee, producent między innymi filmu „The Lego Movie”, oraz Courtney Solomon, który w 2000 roku wyreżyserował inny film „Dungeons & Dragons”.

Film „Dungeons & Dragons” z 2000 roku był pierwszym filmem w dorobku Cortney’a Solomona i został wyprodukowany przez wytwórnię New Line Cinema, należącą do korporacji Time Warner, a od 2008 roku będącą subdywizją wytwórni Warner Bros. Budżet filmu wynosił 45 milionów dolarów, a jedną z głównych ról w filmie zagrał Jeremy Irons. Film nie zdobył dużej popularności i został negatywnie oceniony przez krytyków i widownię.

Źródło wieści: Deadline


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).