Google+ Prowadzenie gry i przygody w „Numenerze” Monte Cooka | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Prowadzenie gry i przygody w „Numenerze” Monte Cooka

Monte Cook opublikował na swoim blogu artykuły dotyczący prowadzenia oraz przygód w grze fabularnej „Numenera”, która zostanie wydana w sierpniu tego roku. Wersja elektroniczna podręcznika trafiła do przedsprzedaży na DriveThruRPG.

Prace nad stworzeniem podręcznika do „Numenery” trwają. Twórcom do zakończenia zostały jedynie skład oraz redakcja tekstu, a także dopracowanie kilku grafik i map.

W opublikowanych artykułach Monte Cook tłumaczy rolę mistrza gry w „Numenerze” oraz podejście twórców do tworzenia przygód. W „Numenerze”, tak jak w wielu innych grach, zadaniem mistrza gry jest nakierowanie tworzonej fabuły w takim kierunku, by uczynić rozgrywkę bardziej interesującą (ale fabułę tworzą wszyscy grający). Poświęcony prowadzeniu rozdział w podręczniku do gry został podzielony na trzy części:

  • korzystanie z mechaniki
  • tworzenie przygód
  • tworzenie stworów, bohaterów niezależnych, przedmiotów, miejsc w Dziewiątym Świecie (the Ninth World)

Monte Cook zamierza także sporo czasu poświęcić na stworzenie gotowych przygód do „Numenery”. Gotowe przygody są dla twórcy bardzo ważnym elementem gry fabularnej. W podręczniku głównym do „Numenery” znajdą się cztery gotowe przygody. Ponadto pierwszym suplementem, który ukaże się po wydaniu podręcznika głównego i  podręcznika gracza będzie zestaw przygód. Podręcznik zatytułowany „The Devil’s Spine” będzie liczył 96 stron i będzie zawierał trzy przygody, liczące po 32 strony każda.

Premiera „Numenery” przewidywana jest na sierpień tego roku.

Wersja elektroniczna (PDF) podręcznika do gry dostępna jest w cenie 19,99 dolarów w przedsprzedaży w sklepie DriveThruRPG.


Dowiedz się więcej:


Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.