Google+ Prace nad polską wersją „Eclipse Phase” rozpoczęte | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Prace nad polską wersją „Eclipse Phase” rozpoczęte

Wydawnictwo Galmadrin rozpoczęło prace nad polskim tłumaczeniem podręcznika do gry fabularnej „Eclipse Phase”.

Jak poinformowano na stronie wydawnictwa, zdecydowano się nie tłumaczyć oryginalnej nazwy gry. Polska wersja będzie nosiła tytuł „Eclipse Phase – Edycja Polska”. Za tłumaczenie podręcznika odpowiedzialni są: Szymon „Xelloss” Brycki, Dawid „Ertai” Cichy, Daniel Metrycki oraz Mateusz Zachciał.

Podręcznik zostanie wydany w wersji w druku, wersji elektronicznej (wysokiej jakości plik PDF), a także udostępniony w darmowej wersji elektronicznej (PDF) z pełnym tekstem gry i szczątkowymi grafikami na licencji creative commons.

Zakończenie prac nad podręcznikiem planowane jest na koniec roku 2013. W czerwcu natomiast opublikowany zostanie plik PDF zawięrający skrót zasad.


Dowiedz się więcej:


Eclipse Phase

Gra fabularna science-fiction postapokaliptycznego transhumanizmu, konspiracji i horroru. Gracze wcielają się w agentów tajnej, niezależnej sieci bezpieczeństwa zwanej Firewall, której zadaniem jest przeciwdziałanie zagrożeniom ostatecznym – takim, które zagrażają istnieniu transludzkości: od wojen biologicznych, przez samoreplikujące się chmary nanorobotów, konflikty nuklearne, terrorystów z bronią masowego rażenia, ataki komputerowe, SI poza kontrolą, kontakty z kosmitami, czy cokolwiek co doprowadziłoby już zdziesiątkowaną transludzkość do zagłady. Gra korzysta z mechaniki opartej na rzutach procentowych.

Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".