Google+ Powstaną dwa nowe filmy „Dungeons & Dragons”? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Powstaną dwa nowe filmy „Dungeons & Dragons”?

W reakcji na ogłoszenie planów wytwórni Warner Bros. dotyczących filmu „Dungeons & Dragons” firma Hasbro poinformowała, że stworzenie filmu na podstawie gry zleciła już wytwórni Universal.

Firma Hasbro jest właścicielem wydawnictwa Wizards of the Coast oraz marki „Dungeons & Dragons”.

Reżyserem filmu kręconego przez wytwórnię Universal będzie Chris Morgan, autor między innymi scenariuszy do czterech filmów z serii „Szybcy i wściekli” oraz filmu „Wanted: Ścigani”. Chris Morgan ma być także producentem zapowiadanego na rok 2014 filmu „The Legend of Conan” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

Przedstawiciele wytwórni Warner Bros. są pewni, że także mają prawa do nakręcenia filmu na podstawie gry „Dungeons & Dragons”. Zaangażowany przez studio producent Courtney Solomon nabył prawa do stworzenia filmu jeszcze w 1990 roku od wydawnictwa TSR.

Sprawa najprawdopodobniej skończy się batalią sądową.

AKTUALIZACJA:

Jak podaje serwis Hollywood Reporter w poniedziałek 13 maja do siedziby Sweetpea Entertainment, firmy Courtney’a Solomona, wpłynął pozew od Hasbro Inc dotyczący praw do ekranizacji „Dungeons & Dragons”.

W odpowiedzi na pozew, Courtney Solomon wydał oświadczenie, w którym powołując się na podobną sprawę z lat 90. stwierdza, że pozew Hasbro jest tylko próbą opóźnienia prac nad filmem, który i tak powstanie.

Źródło wieści: Deadline


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).