Google+ Otwarte betatesty „Dungeons & Dragons: Neverwinter” rozpoczęte | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Otwarte betatesty „Dungeons & Dragons: Neverwinter” rozpoczęte

Rozpoczęły się otwarte betatesty „Dungeons & Dragons: Neverwinter”, gry MMORPG opartej na settingu „Forgotten Realms” gry fabularnej „Dungeons & Dragons”.

„Dungeons & Dragons: Neverwinter” przeznaczony jest na komputery PC i wykorzystuje reguły czwartej edycji systemu „Dungeons & Dragons”. Akcja gry rozgrywa się w tytułowym mieście Neverwinter oraz na jego obrzeżach. Miasto pogrążone jest w chaosie. O wpływy i władzę walczą ze sobą różne grupy.

Oprócz eksploracji przygotowanej przez twórców fabuły, dzięki narzędziom The Foundry gracze będą mogli tworzyć własne lokacje, questy czy kampanie.

Za grę odpowiedzialne jest studio Cryptic Studios, znane między innymi z gier „City of Heroes” czy „City of Villains”.

Premiera gry przewidziana jest na ten rok. Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej.

Więcej informacji o betatestach i samej grze znajdziecie na stronie Perfect World, dystrybutora gry.

Źródło wieści: Perfect World


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).