Google+ „Odyssey” – jak przygotować kampanię RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Odyssey” – jak przygotować kampanię RPG

Wydawnictwo Engine Publishing przy współpracy z nagradzanym blogiem Gnome Stew wyda „Odyssey: The Complete Game Master’s Guide to Campaign Management”, czyli kompletny poradnik dotyczący przygotowania i zarządzania kampaniami RPG.

Autorami książki są Phil Vecchione, autor między innymi nagrodzonej w 2012 roku ENnie Award publikacji „Masks: 1,000 Memorable NPCs for Any Roleplaying Game” oraz nominowanego w tym roku do nagrody Origins poradnika „Never Unprepared: The Complete Game Master’s Guide to Session Prep”, oraz Walt Ciechanowski, współtwórca bloga Gnome Stew i edytor linii gry fabularnej „Victoriana” w wydawnictwie Cubicle 7.

Wstęp do książki napisał Keneth Hite, autor między innymi gry „Trail of Cthulhu” czy settingu „Day after Ragnarok”.

Na 200 stronach zarówno mniej, jak i bardziej doświadczeni mistrzowie gry znajdą porady dotyczące przygotowania, prowadzenia oraz kończenia różnego rodzaju kampanii.

Poradnik trafi do przedsprzedaży już na początku czerwca. Przewidywana data premiery to lipiec.

AKTUALIZACJA:

Wydawnictwo udostępniło liczący 9 stron plik zawierający spis treści oraz wprowadzenie.


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

Gnome Stew

Jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych blogów z materiałami dla Mistrzów Gry na świecie, a także wydawca nagradzanych poradników dla prowadzących. Od założenia w 2008 roku blog odwiedziło już ponad 2 000 000 czytelników.

Origins Award

Nagrody przyznawane przez the Academy of Adventure Gaming Arts and Design w trakcie konwentu Origins Game Fair. Swą historią sięgają lat 70. XX wieku. Przyznawane w kilkunastu kategoriach dla gier fabularnych, planszowych, karcianych i bitewnych.