Google+ Nominacje do Diana Jones Award 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nominacje do Diana Jones Award 2013

Opublikowano listę nominowanych do nagrody Diana Jones Award za rok 2013.

Wśród nominacji znalazły się gra fabularna, gra karciana, książka o historii gier fabularnych, konwent w New Jersey oraz program Wila Wheatona, w którym prezentowane są gry planszowe, karciane i fabularne:

  • „Dog Eat Dog” – gra fabularna autorstwa Liama Burke, której głównym tematem jest kolonializm.
  • „Love Letter” – gra karciana Seijiego Kanai.
  • Metatopia – konwent gier w New Jersey.
  • „Playing at the World” – książka o historii i genezie powstania gier fabularnych, w szczególności gry „Dungeons & Dragons”.
  • Tabletop – program Wila Wheatona na kanale Geek & Sundry w serwisie Youtube, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi prezentuje różne tradycyjne gry, w tym gry fabularne.

Zwycięzcę poznamy podczas konwentu Gen Con Indy (15-18 sierpnia 2013 roku).

Źródło wieści: Blog Jamesa Wallisa


Dowiedz się więcej:


Diana Jones Award

Coroczna nagroda fandomu amerykańskiego przyznawana za "excellence in gaming". Nagroda przyznawana jest od roku 2001 konkretnym grom, książkom, wydarzeniom, a nawet osobom. Symbolem nagrody jest piramidka, zawierająca spalone szczątki ostatniego egzemplarza gry fabularnej "Indiana Jones RPG", której wszystkie egzemplarze miały być zniszczone, gdy TSR straciło licencję na grę. Jedyny widoczny napis brzmi Diana Jones. Stąd wzięła się nazwa nagrody.

Geek & Sundry

Założony przez Felicię Day kanał w serwisie Youtube, w ramach którego ukazują się programy poświęcone fantastyce, komiksom oraz grom, a także różnego rodzaju vlogi fantastyczne.

Tabletop

Program w ramach kanału Geek & Sundry, w którym Wil Wheaton – aktor, scenarzysta i publicysta – zaprasza znane osoby popkultury fantastycznej (filmy, seriale, komiksy, gry) i razem z nimi prezentuje gry planszowe, karciane, a także fabularne.