Google+ Wyniki konkursu RPG Superstar 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wyniki konkursu RPG Superstar 2013

Wydawnictwo Paizo ogłosiło zwycięzcę tegorocznego konkursu RPG Superstar.

Po czterech miesiącach oraz pięciu rundach, w których na kandydatów oddano ponad pół miliona głosów, zwycięzcą został Steven Helt.

Jego finałowa propozycja modułu do „Pathfindera” zatytułowana „The Golden Watch” w ramach nagrody zostanie opublikowana w listopadzie 2013 roku pod zmienioną nazwą „Tears at Bitter Manor”.

Pozostała trójka finalistów Matthew Duvall (USA), Scott Fernandez (USA) oraz Pedro Coelho (Brazylia) dostanie możliwość stworzenia scenariuszy do kampanii „Pathfinder Society”.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Źródło wieści: Strona wydawnictwa Paizo


Dowiedz się więcej:


Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.

RPG Superstar

Jeden z największych, cyklicznych konkursów twórców gier. Co roku, w kilku sprawdzających różne kompetencje rundach, społeczność Paizo oraz wybrani sędziowie oceniają twórców, a zwycięzca może liczyć na oficjalną publikację swojej pracy przez wydawnictwo.