Google+ Wil Wheaton o „Savage Worlds” i spin-offie programu „Tabletop” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wil Wheaton o „Savage Worlds” i spin-offie programu „Tabletop”

Wil Wheaton planuje stworzyć spin-off programu „Tabletop”, w którym rozegra całą kampanię w jeden system z jedną grupą osób.

„Tabletop” to program w ramach kanału Geek & Sundry, w którym Wil Wheaton wraz ze znanymi z popkultury fantastycznej (filmy, seriale, komiksy, gry) osobami prezentuje gry planszowe, karciane, a także fabularne. W pierwszym sezonie zaprezentowano między innymi gry fabularne „Fiasco” oraz „Dragon Age”.

Aktor zastanawia się jeszcze na formułą nowego programu oraz wyborem systemu RPG, który zostanie wykorzystany.

Wśród systemów, które brane są pod uwagę znajduje się „Savage Worlds”.

Wil Wheaton na blogu podzielił się także swoimi pierwszymi wrażeniami dotyczącymi „Savage Worlds” po rozegraniu jako gracz sesji w postapokaliptycznym settingu stworzonym przez przyjaciela. W najbliższym czasie aktor planuje jako mistrz gry przetestować „Deadlands”.

Źródło wieści: Blog Wila Wheatona


Dowiedz się więcej:


Deadlands

Setting na mechanice Savage Worlds, łączący elementy konwencji westernu oraz horroru.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.

Tabletop

Program w ramach kanału Geek & Sundry, w którym Wil Wheaton – aktor, scenarzysta i publicysta – zaprasza znane osoby popkultury fantastycznej (filmy, seriale, komiksy, gry) i razem z nimi prezentuje gry planszowe, karciane, a także fabularne.