Google+ One Page Dungeon Contest 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

One Page Dungeon Contest 2013

Ruszyła kolejna edycja One Page Dungeon Contest, czyli konkursu na tradycyjny, jednostronicowy scenariusz z mapką.

One Page Dungeon Contest to konkurs, który w 2009 roku zorganizował Philippe-Antoine Menard, znany pod pseudonimem The Chatty DM współautor nagradzanego ENnie Awards bloga Critical Hits.

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć mieszczący się na jednej kartce A4 scenariusz zwany lochem (dungeon). Tradycyjny loch to mapa połączonych ze sobą pomieszczeń i korytarzy, pełnych potworów, pułapek i skarbów. Loch może być także osadzony w dziczy, w mieście lub jakiekolwiek innej lokacji.

Do wygrania w konkursie są różnego rodzaju podręczniki i suplementy w wersji elektronicznej, w tym między innymi paczka ponad 20 PDFów do systemu „Lamentantions of the Flame Princess” czy nominowany do tegorocznej nagrody Origins Award poradnik „Never Unprepared: The Complete Game Master’s Guide to Session Prep”, autorstwa Phila Vecchione.

Prace można wysyłać na adres kensanata@gmail.com do 30 kwietnia. Wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca.

Szczegóły na stronie One Page Dungeon Contest 2013.

Na stronie dostępne są też wszystkie prace nadesłane na poprzednie edycje konkursu.

Źródło wieści: Grota Drozdala


Dowiedz się więcej:


ENnie Awards

Jedne z najważniejszych nagród rynku gier fabularnych. Nazwa pochodzi od serwisu EN World, który zainicjował akcję. Początkowo dotyczyły jedynie gier z linii d20 i odbywały się za pośrednictwem internetu. Teraz dotyczą całej rzeszy produktów i przyznawane są co roku na konwencie Gen Con. W odróżnieniu od innych nagród, w ENnies o wygranej decydują internauci, sędziowie wybierają tylko nominowane produkty.

One Page Dungeon Contest

One Page Dungeon Contest to konkurs na najlepszy, mieszczący się na jednej kartce A4 scenariusz zwany lochem (dungeon).