Google+ „NeuroSpasta” – cyberpunk na mechanice czwartej edycji „Dungeons & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„NeuroSpasta” – cyberpunk na mechanice czwartej edycji „Dungeons & Dragons”

Wydawnictwo Dias Ex Machina Games wprowadziło do sprzedaży „NeuroSpastę”, oparty na mechanice 4 edycji gry fabularnej „Dungeons & Dragons” cyberpunkowo-transhumanistyczny setting.

Setting osadzony jest w mieście Archon, najbardziej technicznie zaawansowanej i kosmopolitycznej metropolii, jaką świat widział. Nad bezpieczeństwem czuwają przedstawiciele Division of Public Safety, chroniąc obywateli miasta zarówno przed zagrożeniami zewnętrznymi, jak i tymi wewnątrz. O tym, które zagrożenie jest większe, gracze przekonają się już podczas rozgrywki.

W podręczniku znajdziecie między innymi:

  • opisy czterech nowych ras
  • zasady dotyczące robotów, hakowania komputerów i ludzi, cybernetyki
  • nowe atuty, moce i klasy
  • bestiariusz
  • przygodę wprowadzającą

System jest kompatybilny z darmową mechaniką Ultramodern4.

Liczący 188 stron podręcznik dostępny jest w wersji elektronicznej (PDF) za pośrednictwem RPGNow w cenie 12,99 dolarów. Podręcznik w wersji druku na żądanie trafi do sprzedaży w późniejszym terminie.

Źródło wieści: RPGNow


Dowiedz się więcej:


Dias Ex Machina Games

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).