Google+ Najgorszy Dungeon Crawl Świata | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Najgorszy Dungeon Crawl Świata

W serwisie Kickstarter trwa zbiórka na wydanie „Flaming Deathpits of the Minotaur Mage: Descent into Doomfire!”, przygody opracowanej przez Toma Lommela, znanego jako Billa Cavaliera z internetowego programu „Dungeon Bastard”.

Internetowy serial komediowy „Dungeon Bastard” powstał w 2011 roku i zdobył sporą popularność wśród graczy. W programie Tom Lommel wciela się w rolę Billa Cavaliera, weterana gier fabularnych, w szczególności „Dungeons & Dragons”, który doradza graczom i mistrzom gry.

Dzięki uzbieranym pieniądzom przygoda „Flaming Deathpits of the Minotaur Mage: Descent into Doomfire!” zostanie nie tylko stworzona, ale także poprowadzona szóstce wybrańców na konwencie Gen Con Indy 2013. Wydarzenie zostanie udokumentowane, a nagranie udostępnione wspierającym projekt na Kickstarterze.

Przygoda „Flaming Deathpits of the Minotaur Mage: Descent into Doomfire!” będzie liczyła 32 strony i przeznaczona będzie na dowolny system fantasy, najlepiej zbliżony do „Dungeons & Dragons”.

Zbiórka potrwa do 19 maja.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Dungeon Bastard

Gen Con

Jeden z największych konwentów miłośników gier i fantastyki w USA, z frekwencją przekraczającą nawet 40 tysięcy uczestników. Pierwszy Gen Con, poświęcony grom wojennym, odbył się w 1968 roku w Lake Geneva, Wisconsin, a zainicjował go Gary Gygax. Od 2003 roku konwent odbywa się w Indianapolis, a podczas jego trwania odbywają się premiery gier, ceremonie wręczenia nagród ENnie Awards i Indie RPG Awards oraz inne ważne dla branży RPG wydarzenia.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.