Google+ „Kiedy Rozum Śpi” powraca! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Kiedy Rozum Śpi” powraca!

Na stronie wydawnictwa Portal pojawiła się informacja o dodruku gry fabularnej indie „Kiedy Rozum Śpi”.

„Kiedy Rozum Śpi” to polska edycja gry fabularnej „Don’t Rest Your Head” autorstwa Freda Hicksa. Gracze wcielają się w cierpiące na bezsenność osoby, które tak długo nie spały, że „przebudziły się” w Szalonym Mieście i zobaczyły mieszkające w nim Koszmary. W 2006 roku gra była nominowana do nagrody Indie RPG Awards, a w 2009 do ENnie Awards.

W nadchodzących tygodniach wydawnictwo zapowiedziało publikacje szeregu materiałów poświęconych grze, a na początku maja premierę dodruku.

Portal również szykuje akcje związaną z „Kiedy Rozum Śpi” i poszukuje Mistrzów Gry prowadzących sesje w tym systemie do pomocy.

Źródło wieści: Strona wydawnictwa Portal


Dowiedz się więcej:


Kiedy Rozum Śpi

Polska edycja bestsellerowej gry fabularnej "Don’t Rest Your Head" stworzonej przez Freda Hicksa. W 2006 roku gra była nominowana do nagrody Indie RPG Awards. Od chwili wydania, "Kiedy Rozum Śpi" znajduje się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier nurtu Indie RPG (All Time Bestsellers). Podręcznik ma sto stron, na których gracze znajdą wszystko to, czego potrzeba im do gry – opis ciekawej, nowatorskiej mechaniki, porady dotyczące prowadzenia gry oraz opis świata, mrocznego, niebezpiecznego miasta przypominającego najgorsze koszmary… Polska edycja gry jest wzbogacona w stosunku do oryginały posłowiem napisanym przez Tomasza Barańskiego.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.