Google+ „Firefly RPG” dla fanów starej mechaniki „Cortex” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Firefly RPG” dla fanów starej mechaniki „Cortex”

Wydawnictwo Margaret Weis Productions postanowiło zrobić ukłon w stronę fanów wydanej w 2005 roku „Serenity RPG” i wydać dwa dodatki z nowej linii „Firefly RPG” w starej wersji mechanicznej.

„Firefly RPG”, czyli gra fabularna osadzona w uniwersum serialu „Firefly” zostanie wydana w tym roku i korzystać będzie z mechaniki „Cortex Plus”, znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

W najnowszym artykule na stronie wydawnictwa poinformowano, że w ramach nowej linii wydawniczej „Firefly RPG” zostaną wydane wiosną dwa nowe suplementy (przygoda oraz jeszcze nieznany tytuł) korzystające z poprzedniej wersji mechaniki „Cortex”, użytej w wydanej w 2005 roku grze „Serenity RPG”. Będą to jedyne podręczniki z linii „Firefly RPG” opracowane na podstawie starej mechaniki, obecnie nazwanej „Cortex Classic”.

Wydawnictwo zastanawia się także nad wydaniem poradnika, który pomoże nauczyć obeznanych z mechaniką „Cortex Classic” nowej wersji mechaniki – „Cortex Plus”.


Dowiedz się więcej:


Firefly

Oparta na kultowym serialu "Firefly" gra fabularna, która zostanie wydana nakładem Margaret Weis Productions w 2013 roku. Gra korzystać będzie z mechaniki "Cortex Plus", znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".