Google+ „Dark Dungeons: The Movie” – jak złe jest RPG | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Dark Dungeons: The Movie” – jak złe jest RPG

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka funduszy na realizację filmu opartego na komiksie „Dark Dungeons”, ostrzegającym przed graniem w „Dungeons & Dragons”.

Komiks pojawił się w latach 80. w ramach propagandy przeciw grom fabularnym i opowiadał o złym wpływie grania w „Dungeons & Dragons”. Główna bohaterka, Debbie, po osiągnięciu odpowiedniego poziomu postaci zostaje członkiem prawdziwego kultu D&D. Całość jej przygód możecie zobaczyć w tym miejscu. Serwis The Escapist swego czasu przeprowadził analizę komiksu i zawartych w nim treści.

Zbiórka prowadzona jest przez fana gier fabularnych, który postanowił zekranizować komiks. Planowana premiera filmu to październik 2013 roku.

Zbiórka potrwa jeszcze do 22 maja.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.

Źródło wieści: Kickstarter


Dowiedz się więcej:


Dark Dungeons

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.