Google+ Wszystko o grze „Torment: Tides of Numenera” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Wszystko o grze „Torment: Tides of Numenera”

W serwisie reedit rozpoczęła się dyskusja z twórcami gry komputerowej „Torment: Tides of Numenera” osadzonej w uniwersum „Numenery”, gry fabularnej Monte Cooka.

Gra zostanie wydana dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter. Już w ciągu pierwszych 6 godzin trwania zbiórki udało się zebrać zakładany cel finansowy, a do tej pory zebrano prawie trzy miliony dolarów. Zbiórka potrwa jeszcze 16 dni.

Na pytania użytkowników serwisu reedit odpowiadają Brian Fargo, Colin McComb i Kevin Saunders. Do dyskusji później dołączy także Monte Cook.

W dyskusji pojawiają się pytania o szczegóły zbiórki na Kickstarterze, świat gry czy kwestie techniczne.

Także dzisiaj serwis Penny Arcade opublikował wywiad z twórcami „Torment: Tides of Numenera”, w którym wypowiadają się między innymi o magii i technologii, możliwościach wyboru postaci w grze oraz związkach z postaciami niezależnymi.


Dowiedz się więcej:


Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.