Google+ Sandy Petersen i Nick Marsh o „Zewie Cthulhu” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Sandy Petersen i Nick Marsh o „Zewie Cthulhu”

Sandy Petersen, twórca „Zewu Cthulhu”, udzielił wywiadu na blogu Cthulhu Reborn. W serwisie Yog-Sothoth Nick Marsh w ramach podcastu wypowiedział się o adaptacji kampanii „Horror w Orient Ekspresie” na powieść.

Wywiad z Sandy’m Petersenem powstał jako dziesiąta część cyklu „State of the Tentacle”. Twórca „Zewu Cthulhu” odcisnął swoje piętno nie tylko na grach fabularnych, ale także, pracując potem w branży gier komputerowych, na takich znanych tytułach jak „Doom”, „Quake” czy „Age of Empires”.

W wywiadzie na blogu Cthulhu Reborn, Sandy Petersen opowiada o trzech dekadach „Zewu Cthulhu”, projektowaniu gier i przyszłości hobby.

Tymczasem serwis Yog-Sothoth udostępnił kolejny odcinek podcastu „The Silver Lodge”, który powstał prawie dwa lata temu po zamknięciu „Yog Radio”, poprzedniego podcastu serwisu.

W najnowszym odcinku omówione zostały triki i różne techniki prowadzenia gry wykorzystywane na sesjach „Zewu Cthulhu”. Specjalnym gościem podcastu był Nick Marsh, twórca „Express Diares”, powieści napisanej na podstawie kultowego scenariusza „Horror w Orient Ekspresie”.


Dowiedz się więcej:


Yog-Sothoth

Istniejący od 1998 roku brytyjski serwis internetowy poświęcony Mitologi Cthulhu. Nazwa nawiązuje do jednej z postaci z Mitów.

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.