Google+ „Ptolus” Monte Cooka znowu w jednym tomie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Ptolus” Monte Cooka znowu w jednym tomie

„Ptolus” nagrodzony w 2007 roku ENnie Awards setting Monte Cooka na mechanice D20 dostępny jest znowu w druku w jednym, liczącym ponad 600 stron tomie.

„Ptolus” to setting, w którym Monte Cook rozgrywał swoją kampanię do trzeciej edycji gry fabularnej „Dungeons & Dragons”. Gdy został wydany w 2006 roku wielu, w tym sam autor, określało go jako najbardziej luksusowy produkt związany z grami fabularnymi, jaki kiedykolwiek trafił do sprzedaży. Podręcznik liczył 672 strony, zawierał także liczne dodatki takie jak na przykład płyta CD z przygodą „The Night of Dissolution” oraz dodatkowymi materiałami.

W 2011 roku „Ptolus” trafił do sklepu DriveThruRPG w wersji druku na żądanie. Ze względu jednak na możliwości drukarni podzielony był na dwa tomy.

Teraz w sklepie DriveThruRPG dostępny jest w druku na żądanie jako jeden, liczący ponad 600 stron tom w twardej oprawie.

Podręcznik w druku można zamówić w dwóch wersjach, standardowej (89,99 dolarów) i luksusowej (129,99 dolarów), które różnią się między sobą przede wszystkim jakością wydruku.

Źródło wieści: Strona Monte Cooka


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Ptolus