Google+ Przewodnik po Old School Renaissance | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Przewodnik po Old School Renaissance

Rozszerzona edycja „Old School Renaissance Handbook”, przewodnika po staroszkolnych grach fabularnych związanych z ruchem OSR jest już dostępna w sprzedaży.

Old School Renaissance, w skrócie OSR, to nieformalny ruch związany z grami retro, opartymi na rozwiązaniach i mechanizmach starych gier z lat 70. czy 80. ubiegłego wieku. Więcej o historii samego ruchu znajdziecie w artykule Jamesa Maliszewskiego w serwisie The Escapist.

W nowej wersji podręcznika znajdziecie wywiady z Kirinem Robinsonem („Old School Hack”), Jamesem Raggi („Lamentations of the Flame Princess”), Jasonem Moriningstarem („Dungeon Squad!”) i Michaelem Wolfem („Warrior, Rogue & Mage”), a także omówienia kolejnych czterech gier: „Barbarians of Lemuria”, „Basic Fantasy”, „Basic Roleplaying” oraz „Castles & Crusades”.

W sumie przewodnik zawiera informacje i porównania 20 różnych gier fabularnych kojarzonych z ruchem OSR, takich jak „Dungeon World”, „BareBones RPG”, „Dungeon Crawl Classics”, „Swords and Wizardry” czy „OSRIC”.

„Old School Renaissance Handbook” dostępny jest w wersji elektronicznej (PDF) za pośrednictwem DriveThruRPG w cenie 4,99 dolarów.


Dowiedz się więcej:


OSR

Old School Renaissance, w skrócie OSR, to nieformalny ruch związany z grami retro, opartymi na rozwiązaniach i mechanizmach starych gier z lat 70. czy 80. ubiegłego wieku.