Google+ Premiera „Apocalypse World” na Polconie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Premiera „Apocalypse World” na Polconie

Polska wersja gry fabularnej „Apocalypse World” będzie miała swoją premierę pod koniec sierpnia na konwencie Polcon 2013. Na wydarzeniu obecny będzie twórca gry, Vincent Baker.

„Apocalypse World” to nagradzona między innymi Indie RPG Award (2010) postapokaliptyczna gra fabularna, w której gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów próbujących przetrwać w niesprzyjających warunkach. Na bazie mechaniki „Apocalypse World” powstały między innymi cieszące się dużą popularnością gry takie jak „Dungeon World” czy „Tremulus”.

Polskim wydawcą „Apocalypse World” jest nowe, założone przez Łukasza Garczewskiego, wydawnictwo Argent Mark Games. Za tłumaczenie podręcznika odpowiedzialny jest Dawid Dorynek, natomiast redakcją zajmie się Aleksandra Sontowska.

Podręcznik do gry zostanie wydany w wersji elektronicznej (PDF), a także w druku w małym nakładzie.

Premierę podręcznika uświetni swoją obecnością Vincent Baker, który podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą z dziedziny projektowania gier, opowie o swoich planach, a także poprowadzi „Apocalypse World” i inne gry swojego autorstwa.

Wydawnictwo Argent Mark planuje wydać także inne, popularne gry indie takie jak „S/Lay w/Me”, „Zombie Cinema” czy „Hell 4 Leather”.

Więcej informacji o „Apocalipse World” oraz jeden z przykładowych archetypów postaci znajdziecie na stronie gry.

Źródło wieści: Wspólne Opowieści


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Argent Mark Games

Polskie wydawnictwo gier fabularnych założone przez Łukasza "Tora" Garczewskiego. Wydawca polskiej edycji "Apocalypse World".

Polcon

Najstarszy polski konwent fanów fantastyki, co roku organizowany w innym miejscu przez lokalne kluby fantastyki. Podczas Polconu odbywają się ważne premiery oraz wydarzenia związane ze społecznością fanów.

Vincent Baker

Wielokrotnie nagradzany amerykański twórca gier fabularnych, autor między innymi "Dogs in the Vineyard", "Poison’d" czy "Apocalypse World".