Google+ Polskie podręczniki RPG w wersji elektronicznej (PDF) | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Polskie podręczniki RPG w wersji elektronicznej (PDF)

Podręczniki do gier fabularnych „Neuroshima”, „Afterbomb Madness” oraz „Głębia Przestrzeni” dostępne są teraz także w wersji elektronicznej (PDF) w serwisie CDP.pl.

„Neuroshima” to jedna z najpopularniejszych polskich gier fabularnych. Wersje elektronicze swoich gier wydawnictwo Portal zapowiadało już w 2011 roku na forum.

Do sprzedaży elektronicznej trafiło na razie dziewięć podręczników z linii wydawniczej „Neuroshimy”. Podręcznik główny do gry dostępny jest w cenie 39,99 złotych, suplementy natomiast możecie kupić w cenach od 14,99 złotych do 24,99 złotych.

Wydawnictwo Portal planuje jednak do sprzedaży elektronicznej wprowadzić wszystkie swoje podręczniki do gier fabularnych, zarówno z linii wydawniczej „Neuroshima”, jak i „Monastyr”, a także gry indie („Cold City”, „Honor i Krew”, „InSpectres”) i serię almanachów.

Podręcznik do gry fabularnej „Afterbomb Madness” wydawnictwa Cyfrografia kosztuje 19,99 złotych, a podręcznik do autorskiej gry fabularnej „Głębia Przestrzeni” 24,99 złotych.

Wszystkie wprowadzone do sprzedaży elektronicznej podręczniki znajdziecie w serwisie CDP.pl.

Za serwis CDP.pl odpowiedzialna jest firma CD Projekt RED, partnerem technologicznym projektu natomiast jest Netia. Serwis ruszył w październiku 2012 roku.

Źródło wieści: Wydawnictwo Portal


Dowiedz się więcej:


Afterbomb Madness

Postapokaliptyczna gra fabularna osadzona w alternatywnej, stylizowanej na lata 50. XX wieku Ameryce, 150 lat po III Wojnie Światowej. Gracze wcielają się w mieszkańców USA, próbujących przetrwać w nieprzychylnych, nowych realiach, walcząc z postatomową fauną i florą, komunistami oraz obcymi. Gra wykorzystuje autorską mechanikę „Adrenalina”, podczas gry używa się pełnego zestawu kostek (od k4 po k20).

CD Projekt RED

Polski deweloper gier komputerowy, oddział spółki CD Projekt SA. Twórcy gier z serii "The Witcher" oraz zapowiedzianej gry "Cyberpunk 2077". Obecnie we współpracy z wydawnictwem R. Talsorian Games wyda grę fabularną "The Witcher Role-playing Game".

Głębia Przestrzeni

to gra fabularna w której gracze wcielają sie w ludzi, żyjących u progu piątego tysiąclecia, kiedy rozwój technologiczny pozwolił poznać kilkanaście ras Obcych i skolonizować całkiem sporą cześć Drogi Mlecznej.

Monastyr

Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.