Google+ Nowe powieści w świecie „Shadowruna” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowe powieści w świecie „Shadowruna”

Wydawnictwo Catalyst Game Labs zapowiedziało wydanie nowej linii powieści osadzonych w świecie gry fabularnej „Shadowrun”, a także wznowienie popularnych dzieł autorów takich jak Nigel Findley czy Robert Charrette.

Powieści  zostaną wydane przy współpracy z wydawnictwem Barnes & Noble jesienią 2013 roku. Planowanych jest sześć, całkowicie nowych powieści rozgrywających się w świecie gry fabularnej „Shadowrun”.

Jak powiedział John Helfers, odpowiedzialny za cały projekt: Wznowienie wydawania powieści osadzonych w świecie Shadowruna było jednym z głównych priorytetów Catalyst Game Labs.

John Helfers przez lata pracy zredagował dziesiątki powieści i antologii, współpracując z takimi twórcami jak Dale Brown, Mike Resnick, Kim Harrison, Mercedes Lackey czy Margaret Weis. Jest dobrze obeznany z uniwersum „Shadowruna”. Na swoim koncie ma kilka opowiadań ze świata gry, a także jedna powieść „Aftershock”.

John Helfers obecnie współpracuje z Jordanem Weismanem nad przygotowanień antologii opowiadań związanych z grą komputerową „Shadowrun Returns”. Wywiad z Jordanem Weismanem o zbiórce na wydanie gry, a także o różnych aspektach branży gier przeczytacie na stronie Games Industry.

Źródło wieści: Strona gry "Shadowrun"


Dowiedz się więcej:


Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.