Google+ Mapa Slawii | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Mapa Slawii

Kuźnia Gier udostępniła mapę Rzeczpospolitej Slawijskiej, krainy opisanej w najnowszym dodatku do gry fabularnej „Wolsung”, który miał swoję premierę na Pyrkonie.

Udostępniono dwie wersje mapy:

„Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta” dostępny jest w sklepie wydawnictwa w cenie 35 złotych.

Wydawnictwo zapowiedziało już kolejny dodatek do gry, zatytułowany „Wielka Księga Przygód”. Podręcznik będzie zbiorem przygód (znajdą się w nim między innymi przygody z konkursu Quentin), a jego premiera przewidziana jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału tego roku.

Prace nad zapowiadanym w poprzednim roku dodatkiem „Wolsung Noir” zostały na razie zawieszone.


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta

Dodatek do gry fabularnej "Wolsung" opisujący Rzeczpospolitą Slawijską, zacofany kraj porośnięty prastarymi borami, wśród których kryją się dwory i zamki, pola dawnych bitew i święte miejsca starych pogańskich kultów. Kraj otoczony przez potężnych sąsiadów – Morgowię, Wotanię, Trójmonarchię Ostrii-Sudrii-Nordii oraz Państwo Zakonne, prześladowany przez smoczą klątwę.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.