Google+ Kuźnia Gier i „Slawia” na Pyrkonie | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kuźnia Gier i „Slawia” na Pyrkonie

Kuźnia Gier zaprasza na swoje punkty programu na konwencie Pyrkon, w ramach których odbędzie się też premiera dodatku „Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta” do „Wolsunga”. Na stronie gry opublikowano kolejny wywiad z autorami.

To już trzeci z serii wywiadów z twórcami „Slawii”. Tym razem na pytania odpowiada Jakub „Erpegis” Osiejewski, współautor dodatku „W pustyni i w puszczy”, twórca minisettingu „Peacekeepers” do systemu „Savage Worlds”, a także tegoroczny sędzia konkursu Quentin na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Premiera podręcznika „Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta” odbędzie się w sobotę 23 marca o godzinie 16:00. Prelekcję poprowadzą Artur „Garnek” Ganszyniec, współtwórca gry fabularnej „Wolsung” oraz Michał „Puszon” Stachyra, szef wydawnictwa Kuźnia Gier.

Szczegółową rozpiskę organizowanych przez Kuźnię Gier atrakcji znajdziecie na stronie wydawnictwa.


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta

Dodatek do gry fabularnej "Wolsung" opisujący Rzeczpospolitą Slawijską, zacofany kraj porośnięty prastarymi borami, wśród których kryją się dwory i zamki, pola dawnych bitew i święte miejsca starych pogańskich kultów. Kraj otoczony przez potężnych sąsiadów – Morgowię, Wotanię, Trójmonarchię Ostrii-Sudrii-Nordii oraz Państwo Zakonne, prześladowany przez smoczą klątwę.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.