Google+ Kolejne materiały o „Slawii” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kolejne materiały o „Slawii”

Na oficjalnej stronie „Wolsunga” opublikowano kolejne materiały przybliżające zawartość najnowszego dodatku „Slawia”, którego premiera odbędzie się na poznańskim Pyrkonie (22-24 marca).

Pierwszym z materiałów jest kolejny odcinek z serii wywiadów z autorami „Slawii”. Tym razem na pytania odpowiadał Marek „Planetourist” Golonka.

Ponadto Kuźnia Gier zaprezentowała przedpremierowy fragment dodatku, z którego możemy dowiedzieć się co nieco o województwie dymnickim.

„Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta” to dodatek do gry fabularnej „Wolsung”, opisujący Rzeczpospolitą Slawijską, zacofany kraj porośnięty prastarymi borami, wśród których kryją się dwory i zamki, pola dawnych bitew i święte miejsca starych pogańskich kultów.


Dowiedz się więcej:


Kuźnia Gier

Założone w 2004 roku krakowskie wydawnictwo specjalizujące się w grach karcianych, planszowych i RPG. Wydawca gier fabularnych "Wolsung: Magia Wieku Pary" i "The Shadow of Yesterday", a także dystrybutor polskiej wersji "Savage Worlds".

Slawia: Rzeczpospolita Przeklęta

Dodatek do gry fabularnej "Wolsung" opisujący Rzeczpospolitą Slawijską, zacofany kraj porośnięty prastarymi borami, wśród których kryją się dwory i zamki, pola dawnych bitew i święte miejsca starych pogańskich kultów. Kraj otoczony przez potężnych sąsiadów – Morgowię, Wotanię, Trójmonarchię Ostrii-Sudrii-Nordii oraz Państwo Zakonne, prześladowany przez smoczą klątwę.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.