Google+ “Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni” w kwietniu? | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

“Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni” w kwietniu?

Wydawnictwo Galmadrin zapowiedziało, że premiera dodatku “Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni” do gry fabularnej „Zew Cthulhu” odbędzie się 26 kwietnia 2013 roku na bielskim konwencie Grojkon.

Już za kilka dni natomiast na stronie wydawnictwa oraz w sklepie REBEL.pl ruszy przedsprzedaż podręcznika. Ci, którzy zdecydują się na zakup już w przedsprzedaży mogą liczyć na prezent niespodziankę (na to, co będzie tym prezentem możecie zagłosować za pośrednictwem ankiety na profilu wydawnictwa w serwisie Facebook).

Pierwotnie dodatek miał zostać wydany jeszcze w 2011 roku. Niestety premiera podręcznika była z różnych powodów wielokrotnie przekładana.

“Gaslight – Cthulhu w świetle gazowych latarni” to suplement do gry fabularnej „Zew Cthulhu”, dzięki któremu Badacze Tajemnic i ich Gracze będą mogli rozegrać przygody w dziewiętnastowiecznej Anglii. W liczącym ponad 200 stron podręczniku znajdą się między innymi nowe zasady tworzenia postaci, dokładny opis wiktoriańskiego Londynu wraz z dużą, kolorową mapą oraz dwa zupełnie nowe scenariusze.

 


Dowiedz się więcej:


Galmadrin

Założone w 2011 roku przez Dawida "Rathora" Pawlicę gliwickie wydawnictwo gier, odpowiedzialne między innymi za polskie wydania szóstej edycji gry fabularnej "Zew Cthulhu" oraz gry karcianej "Nightfall".

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.