Google+ Dziesięć lat sprzedaży gier Vincenta Bakera | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Dziesięć lat sprzedaży gier Vincenta Bakera

Vincent Baker, autor między innymi takich tytułów jak „Dogs in the Vineyard” czy „Apocalypse World”, opublikował dane bezpośredniej sprzedaży swoich gier z ostatnich dziesięciu lat.

Dane dotyczą zarówno gier w wersji elektronicznej (PDF), jak i w druku. Nie zawierają liczby podręczników sprzedanych na konwentach lub w handlu detalicznym.

Najlepiej sprzedającą się grą Vincenta Bakera w ciągu ostatnich dziesięciu lat jest „Apocalypse World”, która w bezpośredniej sprzedaży rozeszła się w liczbie 2830 egzemplarzy. Dodatkowo kilkaset egzemplarzy podręcznika sprzedało się na konwentach oraz w sklepach.

Wydanie polskiej wersji „Apocalypse World” zapowiedziało wydawnictwo Argent Mark Games.

Jak przyznaje Vincent Baker, sprzedaż gier stanowi 20% jego wszystkich dochodów.

Kolejne gry Vincenta Bakera, jak zapowiedział autor, będą wydawane za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Szczegóły na stronie wydawnictwa Lumpley Games.


Dowiedz się więcej:


Apocalypse World

Gra fabularna osadzona w postapokaliptycznym świecie, gdzie gracze wcielają się w wyjątkowych i unikatowych bohaterów. To co wyróżnia grę to m.in. zapisanie poradnika dla Mistrza Gry (tutaj Master of Ceremony) w formie procedur. Gra autorstwa Vincenta Bakera ukazała się po raz pierwszy w 2010 roku. Pierwszym polskim wydawcą gry było Argent Mark Games, w 2015 roku licencję na polskie wydanie przejęło wydawnictwo Gindie.

Dogs in the Vineyard

Dogs in the Vineyard to gra fabularna indie, w której Gracze wcielają się w Psy, wiernych Bogu stróży, którzy podróżując z miasteczka do miasteczka starają się dobrym słowem i pistoletową kulą dbać o lokalne społeczności oraz ich przestrzeganie nakazów Króla Życia. W Polsce wydane pod tytułem "Psy w winnicy" przez wydawnictwo Gindie.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Vincent Baker

Wielokrotnie nagradzany amerykański twórca gier fabularnych, autor między innymi "Dogs in the Vineyard", "Poison’d" czy "Apocalypse World".