Google+ Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2013 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2013

Już za trzy miesiące, 15 czerwca po raz czwarty odbędzie się Dzień Darmowych Gier Fabularnych.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych to polska edycja znanej za granicą akcji Free RPG Day, podczas której różne wydawnictwa, sklepy, a także prywatni autorzy udostępniają za darmo materiały do gier fabularnych, głównie w postaci plików PDF.

W poprzednich edycjach, dzięki mobilizacji blogerów, fanów, sklepów z grami oraz akcjom promocyjnym wydawnictw GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir, Portal, Fabryka Słów, Techland, Egmont, Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru i Bullet Books, zebrano tysiące stron artykułów, systemów autorskich i dodatków (głównie w postaci plików PDF), a także rozdano nagrody (gry, książki, komiksy) o wartości ponad kilkunastu tysięcy złotych.

Wśród darmowych gier fabularnych opublikowanych w ramach wcześniejszych edycji akcji znalazły się między innymi „3k10”, „Poza Czasem”, „Trójca” oraz dodatki do już istniejących tytułów, jak „Czas Waśni”. W ramach akcji ukazały się też różne antologie artykułów, takie jak na przykład „Almanach Blogowy”, czyli zbiór tekstów dwunastu pierwszych edycji Karnawału Blogowego RPG.

W tym roku, ze względu na zmianę miejsca zamieszkania poprzedniego koordynatora, Adriana „Borejkę” Kuca, rolę koordynatora Dnia Darmowych Gier Fabularnych przejął Leszek Cibor, jeden z organizatorów konwentu Grojkon.

Osoby zainteresowane wypromowaniem swojego systemu, wydawnictwa, strony internetowej czy jakiegokolwiek materiału do gier fabularnych powinny się kontaktować z koordynatorem poprzez adres email: leszek[kropka]cibor[małpa]gmail[kropka]com

Więcej informacji o Dniu Darmowych Gier Fabularnych znajdziecie na:


Dowiedz się więcej:


DDGF

To skrót Dnia Darmowych Gier Fabularnych, polskiej edycji corocznej akcji. W jej trakcie fani i wydawcy za darmo udostępniają materiały do gier fabularnych, jak i same gry.