Google+ Capcom zapowiedziało „Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Capcom zapowiedziało „Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara”

„Tower of Doom” oraz „Shadow over Mystara”, dwie oparte na grze fabularnej „Dungeons & Dragons” gry z automatów do gier z lat 90. zostaną odświeżone oraz wydane już latem przez Capcom na konsole Xbox, PlayStation, Wii, a także komputery PC.

Gry zostaną wydane w zestawie o tytule „Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara”.

Zawierać będą odświeżoną oprawę graficzną w jakości HD, dostęp do statystyk z rozgrywek innych graczy, indywidualny system wyzwań (za których wypełnienie gracze otrzymają dodatkowe zasoby do wykorzystania w grze), opcję ustawienia własnych reguł, oraz wiele innych dodatków.

Przemierzać świat i walczyć z przeciwnikami ze świata „Dungeons & Dragons”  będzie mogło do czterech graczy, z możliwością dołączania do gry online w dowolnym momencie.

Przewidywana cena „Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara” to 15 dolarów.

Premiera już w czerwcu 2013 roku.

Źródło wieści: Capcom


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).