Google+ 66. numer „Rebel Times” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

66. numer „Rebel Times”

Na stronie sklepu REBEL.pl dostępny jest już nowy, 66. numer magazynu „Rebel Times”.

W najnowszym wydaniu „Rebel Times” miłośników gier fabularnych powinny zainteresować:

  • recenzja „Bohatera Maxx”, dodatku do gry fabularnej „Neuroshima”
  • osiemnasty artykuł z cyklu „Długa droga do Kadath” (o mieście Arkham)
  • druga część artykułu o crowdfundingu (Po pieniądze do tłumu)
  • recenzja „Almanachu Nadzwyczajnego”, dodatku do gry fabularnej „Wolsung”

Magazyn można pobrać ze strony sklepu REBEL.pl.

Źródło wieści: Strona sklepu REBEL.pl


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Rebel Times

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez fanów i przyjaciół sklepu REBEL.pl, poświęcony tematyce gier planszowych, karcianych oraz fabularnych.

Wolsung

to gra fabularna, napisana w konwencji, nazwanej przez twórców magicznym steampunkiem – czyli fantasy przeniesione w epokę wiktoriańską i czasy rewolucji przemysłowej. Wolsung to nadzwyczajni bohaterowie, niepowtarzalny klimat i barwny świat pełen pomysłów na niezwykłe przygody. System oparty jest na własnej mechanice, stawiającej na szybką i spektakularną akcję, duże możliwości taktyczne i unikalne postaci graczy.