Google+ Zwolnienia w Hasbro i plany wydawnicze WotC | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwolnienia w Hasbro i plany wydawnicze WotC

Wizards of the Coast opublikowało plany wydawnicze na najbliższe trzy miesiące i wprowadziło do sprzedaży kolejne klasyczne podręczniki w formacie elektronicznym.

Jeszcze w styczniu portal ICv2 poinformował, że firma Hasbro, do której należy Wizards of the Coast, w ramach cięć budżetowych do roku 2015 zredukuje o 10% ogólne zatrudnienie w całej korporacji. Jak to wpłynie na Wizards of the Coast i linię wydawniczą „Dungeons & Dragons” przekonamy się zapewne dopiero pod koniec obecnego roku.

Tymczasem wydawnictwo zapowiedziało kolejne nowości na najbliższe miesiące.

Wczoraj ruszyła kolejna edycja kampanii „D&D Encounters„. W tym roku wspierane będą zarówno zasady czwartej edycji „Dungeons & Dragons”, jak i zasady z „D&D Next”. Kampania potrwa do 3 kwietnia.

Jeszcze w lutym do sklepów trafi specjalny dodruk klasycznego suplementu „Unearthed Arcana” do pierwszej edycji „Advanced Dungeons & Dragons”. „Unearthed Arcana” rozszerza zasady z podręczników głównych. Fragmenty podręcznika możecie ściągnąć ze strony wydawnictwa:

W marcu do sprzedaży trafi „Dungeons of Dread„, zestaw czterech klasycznych modułów „Advanced Dungeons & Dragons” z serii S, a w kwietniu spodziewać się można wydania specjalnego dodruku „3.5 Premium Spell Compendium„.

Do sklepu DnDClassics trafiły kolejne podręczniki w formacie elektronicznym. Wśród nowości znajdziecie między innymi:

Źródło wieści: EN World


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.