Google+ Zapowiedzi od wydawnictwa Gramel | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zapowiedzi od wydawnictwa Gramel

Wydawnictwo Gramel zapowiedziało wydanie w wersji elektronicznej w marcu dwóch podręczników – settingu „Peacekeepers” oraz dodatku do „Nemezis” pod tytułem „Ash: Dying Planet”.

„Peacekeepers” to angielska, rozszerzona wersja settingu (autorstwa Jakuba „Erpegisa” Osiejewskiego), znanego na polskim rynku z podręcznika „Almanach Superbohaterów” na mechanice „Savage Worlds”. Natomiast krótki dodatek do settingu „Nemezis” poświęcony będzie w całości planecie Ash.

Poinformowano także o wydaniu w druku dodatku do gry „Beasts & Barbarians” zatytułowanego „Jalizar, City of Thieves”. Data wydania nie jest jeszcze znana.


Dowiedz się więcej:


Beasts & Barbarians

Setting magii i miecza autorstwa Umberto Pignatelliego wydany na mechanice Savage Worlds. Gracze wcielą się w bohaterów rodem z powieści Howarda, Wegnera czy Cooka, i mierząc swe siły z różnej maści monstrami, odkrywając mroczne tajemnice, zdobędą skarby i chwałę.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Nemezis

Setting "Savage Worlds" w konwencji science-fiction, autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, wydany przez wydawnictwo GRAmel. Gracze wcielają się w bohaterów walczących z Hordą, nieznaną mroczną siłą – pradawnymi bogami i ich sługami.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.

 • KFC

  Okładka ASH jak z jakiegoś najtańszego wydawnictwa.. gdzie jej do jakości okładek B&B?

 • Nie widzisz że to Dying Planet? Tną koszty.

 • KFC

  Heh, nawet nie mówię o samym obrazku, ale o układzie etc.. już N:Eclispe vel ABC wyglądała dużo profesjonalniej… ;)

 • stefman79

  Czyli dodatek do dobrego polskiego settingu do SW wydawany za granicą i jego brak w języku ojczystym autora i wydawcy… Kasa kasą, ale olewka dla osób które prowadzą i grają w Nemezis ogromna. Aż tak się obraziliście na nas grających po polsku i kupujących polskie podręczniki?
  Już mnie nie dziwi że ludzie wolą wywalać grubą kasę i grają w WH40K.

 • Nie olewka. Raczej ekonomia. Najwyraźniej na polskim rynku nie zarobi. Miałby dopłacać do interesu?

 • Wojciech „Sethariel” Żółtański

  Inna sprawa, że część anglojęzycznych dodatków do Nemezis to materiały z Nemezis: Eclipse lub z podręcznika głównego.

 • KFC

  Podejrzewam Stefman, że ten dodatek to tak jak pisze Seth, wycinanka z materiałów które już dostaliśmy raczej nie będzie miał 30+ stron.

 • Wojciech „Sethariel” Żółtański

  I mała aktualizacja. „Peacekeepers” będzie do Savage Worlds i Icons.