Google+ Rodzinna tragedia Jamesa Maliszewskiego opóźnia wydanie „Dwimmermount” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rodzinna tragedia Jamesa Maliszewskiego opóźnia wydanie „Dwimmermount”

„Dwimmermount”, czyli megadungeon z wieloletniej kampanii Jamesa Maliszewskiego, który w zeszłym roku na Kickstarterze zebrał wsparcie prawie 50 000 dolarów, może zostać niewydany z powodu rodzinnej tragedii autora.

„Dwimmermount”, inspirowane pulp fantasy i science fiction ogromne lochy, powstawały podczas wieloletniej kampanii Jamesa Maliszewskiego. Stanowiły platformę, dzięki której James odkrywał na nowo korzenie i potencjał gier fabularnych.

„Dwimmermount” miało zostać wydane przez Grognardia Games, przy współpracy z wydawnictem Autarch, dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter. Premiera przewidziana była na sierpień 2012 roku.

Niestety w styczniu James Maliszewski przestał kontaktować się z wydawcą, o czym na swoim blogu, za przyzwoleniem wydawcy, napisał Erik Tenkar. Jak się okazało dzień później, sytuację spowodował zły stan zdrowia ojca Jamesa Maliszewskiego.

O szczegółach James Maliszewski poinformował najbliższych przyjaciół w lutym na swoim profilu w serwisie Google+ (wypowiedź udostępniono na blogu What a Horrible Night to Have a Curse).

Szkic „Dwimmermount” został udostępniony wspierającym w grudniu zeszłego roku, nadal nie wiadomo jednak kiedy zostanie wydana końcowa wersja oraz wszystkie dodatkowe materiały.

Choć wielu wspierających jest gotowych czekać jeszcze długo na finalizację projektu, niektórzy szukają już prawnych środków na odzyskanie swoich pieniędzy. Wesley E. Marshall 8 lutego napisał w komentarzach: I am researching what legal action may be available to us. I wish it didn’t come to this, but at this point I have very little faith that James is going to make his commitments...

Tymczasem wydawca stara się dostarczyć wspierającym te elementy projektu, które może przygotować bez udziału Jamesa Maliszewskiego. W ostatniej aktualizacji z 22 lutego udostępniono kolejne materiały oraz projekt okładki, która znajdzie się na finalnej wersji „Dwimmermount”.


Dowiedz się więcej:


James Maliszewski

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.