Google+ Pule w piątej edycji „Shadowruna” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Pule w piątej edycji „Shadowruna”

Wydawnictwo Catalyst Game Labs opublikowało artykuł o głównych założeniach mechaniki w zapowiedzianej na lato 2013 roku, piątej edycji gry fabularnej „Shadowrun”.

Jak już na wstępie artykułu piszą autorzy, mechanika „Shadowrun Fifth Edition” będzie w dużej mierze podobna do tej znanej z czwartej edycji gry. Nadal będzie oparta o pule kości K6, tworzone na podstawie umiejętności i atrybutów postaci.

Co się zmieni natomiast, to limit poziomu umiejętności, który zostanie podwyższony do 12. Dzięki temu gracze będą mieli więcej możliwości rozwoju postaci.

Ponadto zostaną wprowadzone różnego rodzaju limity do pul kości związanych ze sprzętem.

Przykładowo broń będzie posiadała współczynnik celności (Accuracy). Od jego wartości zależeć będzie ostateczna pula zadawanych obrażeń.

Szczegóły na stronie gry.

 


Dowiedz się więcej:


Catalyst Game Labs

to amerykańskie wydawnictwo gier planszowych i fabularnych. Posiada licencje na wydawanie gier z serii Battletech, Shadowrun i Cosmic Patrol. Wydało także pierwszą edycję gry Eclipse Phase oraz grę planszową Leviathans.

Shadowrun

Gra fabularna w konwencji cyberpunk z elementami fantasy, w której gracze wcielają się w role shadowrunnerów - najemników działających na krawędzi lub poza prawem.