Google+ Powrót zestawu „White Box” oryginalnej edycji „Dungeons & Dragons” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Powrót zestawu „White Box” oryginalnej edycji „Dungeons & Dragons”

Wizards of the Coast wyda kolekcjonerską wersję zestawu „White Box” oryginalnej edycji gry fabularnej „Dungeons & Dragons” z 1974 roku.

W zestawie, tak jak w oryginalnym „White Box” z 1974 roku, znajdą się trzy podstawowe broszury z zasadami opracowanymi przez Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona, oraz dodatkowo cztery suplementy  wydane w kolejnych latach (1975-1976), a także dziesięć kości do gry. Całość zostanie zapakowana w zdobione, drewniane pudełko.

W skład siedmiu broszur wejdą:

  • „Volume 1: Men & Magic”
  • „Volume 2: Monsters & Treasure”
  • „Volume 3: Underworld & Wilderness Adventures”
  • „Supplement I: Greyhawk”
  • „Supplement II: Blackmoor”
  • „Supplement III: Eldritch Wizardry”
  • „Supplement IV: Gods, Demi-Gods & Heroes”

Wszystkie broszury otrzymają nowe okładki, ale poza tym będą wierną kopią tych z lat 70. włącznie z ilustracjami wewnątrz.

Cena zestawu to 149,99 dolarów. Data premiery została ustalona na 19 listopada 2013 roku. Więcej informacji o oryginalnym zestawie „Dungeons & Dragons” znajdziecie na stronie: http://www.acaeum.com/ddindexes/setpages/original.html


Dowiedz się więcej:


Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Wizards of the Coast

Amerykańskie wydawnictwo growe znane z gry karcianej "Magic: the Gathering". Po zakupieniu wydawnictwa TSR wydaje gry spod znaku "Dungeons & Dragons". Obecnie część korporacji Hasbro.