Google+ Plany Margaret Weis Productions na 2013 rok | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Plany Margaret Weis Productions na 2013 rok

Margaret Weis Productions poinformowało o wstępnych planach wydawniczych na rok 2013.  Z początkiem roku wydawnictwo straciło licencje na gry „Supernatural” oraz „Smallville”.

Na blogu wydawnictwa poinformowano o zakupieniu nowej licencji, nie zdradzono jednak szczegółów. Według wielu obserwatorów, zaprezentowana grafika nawiązuje do serialu „Firefly”. Mozliwe więc, że wydawnictwo ponownie wyda grę fabularną „Serenity”, tym razem jednak opartą na ulepszonej mechanice Cortex Plus. Na pełne informacje dotyczące licencji niestety trzeba poczekać.

Wydawnictwo zamierza nadal wspierać linię wydawniczą „Leverage”, mimo że serial na którym oparta jest gra dobiegł końca. Zapowiedziane już jakiś czas temu suplementy „Hitters, Hackers & Thieves” oraz „Grifters and Masterminds” zostaną połączone w jeden podręcznik o nazwie „The Leverage Companion Volume One”.

Wydawnictwo straciło licencje na gry oparte o seriale „Supernatural” oraz „Smallville”. Do 28 lutego możecie zamówić wybrane podręczniki z tych linii w niższej o połowę cenie. Potem będą dostępne jedynie na rynku wtórnym.

Jeszcze dwa dni potrwa w serwisie Kickstarter zbiórka funduszy na wydanie „Cortex Plus Hacker’s Guide„, suplementu do uniwersalnej mechaniki Cortex Plus, wykorzystywanej między innymi w grach „Leverage”, „Smallville” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Podręcznik zawierać będzie pomysły i porady ponad dwudziestu autorów dotyczące dostosowania mechaniki do różnych konwencji i settingów.

Warto dodać, że połowa z zysków związanych z wydaniem podręcznika zostanie oddana samym twórcom (autorom, projektantom redaktorom, itd.).


Dowiedz się więcej:


Cortex Plus

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".

Marvel Heroic Roleplaying

Wydana przez wydawnictwo Margaret Weiss Production gra fabularna oparta o świat Marvela, znany z komiksów. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki Cortex+.