Google+ Piętnasta edycja konkursu Quentin | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Piętnasta edycja konkursu Quentin

Rozpoczęła się piętnasta edycja konkursu Quentin na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Prace można nadsyłać do 28 lipca 2013 roku. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy odbędzie się na konwencie Polcon pod koniec sierpnia.

Na stronie konkursu przedstawiono nowy regulamin, nowy skład kapituły oraz sylwetki nowych sędziów, wśród których znaleźli się między innymi Jakub „Erpegis” Osiejewski i Dominika “Blanche” Stępień.

W poprzedniej edycji konkursu zwyciężył Paweł „Aesandill” Bogdaszewski ze scenariuszem „Tożsamość”, osadzonym w realiach systemu „Klanarchia”.

Jedna z finałowych prac, „Ruiny Valengardu” autorstwa Łukasza „Salantora” Pilarskiego, trafiła natomiast do najnowszego wydania polskiej edycji gry fabularnej „The Shadow of Yesterday”.

Szczegóły na stronie.

Serwis Gry-Fabularne objął patronat medialny nad konkursem.

Źródło wieści: Strona konkursu Quentin


Dowiedz się więcej:


Klanarchia

Quentin

Doroczny, polski konkurs na najlepszy oryginalny i nigdzie dotąd nie publikowany scenariusz do gry fabularnej.

The Shadow of Yesterday

to gra fabularna pulp fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Pierwsza wersja została opublikowana już w 2009, ale pierwsza wersja papierowa ukazała się w listopadzie 2011 roku. Nowa, druga edycja wyszła w styczniu 2013, wydana w tandemie Kuźni Gier oraz Gindie, zawierała nowe materiały w postaci szóstej krainy, Orania, oraz scenariusz Łukasza "Salantora" Pilarskiego, który dostał się do finałowej piątki konkursu Quentin. PDF z grą jest dostępny za darmo na oficjalnej polskiej stronie.