Google+ „Numenera” od Monte Cooka w przedsprzedaży | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Numenera” od Monte Cooka w przedsprzedaży

„Numenera”, gra fabularna Monte Cooka, której projekt na Kickstarterze zebrał rekordowe pół miliona dolarów, dostępna jest w przedsprzedaży dla wszystkich, którzy nie zdążyli wesprzeć gry na platformie crowdfundingowej.

„Numenera” to osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy, charakteryzująca się zasadami wspierającymi narrację, pomysłowość i akcję. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach.

Sukces zakończonej we wrześniu 2012 roku kickstarterowej zbiórki na wydanie gry (zebrano 517 256 dolarów) zwrócił uwagę Briana Fargo, znanego twórcę gier cRPG. Setting gry zostanie użyty do stworzenia duchowego następcy gry komputerowej „Planescape Torment”. Projekt ma już swoją stronę oraz nazwę – „Torment: Tides of Numenera”.

Ci, którzy nie zdążyli wesprzeć na Kickstarterze wydania „Numenery” teraz też mogą zamówić grę. Liczący 416 stron podręcznik w twardej oprawie dostępny jest w przedsprzedaży. W ramach zakupu otrzymacie także wersję elektroniczną.

Cena podręcznika razem z przesyłką to 70 dolarów w przypadku mieszkańców USA lub 80 dolarów dla wszystkich innych.

Zamówienia składać można do 31 maja.

Przewidywana data premiery to sierpień 2013 roku.

Szczegóły na stronie gry.


Dowiedz się więcej:


Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Monte Cook

Wielokrotnie nagradzany autor (lub współautor) ponad 90 różnych gier fabularnych i suplementów, takich jak "Ptolus", "Monte Cook's World of Darkness" oraz "Numenera". Właściciel wydawnictwa Monte Cook Games, wydawcy "Numenery" oraz "The Strange".

Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.