Google+ Margaret Weis Productions wyda „Firefly RPG” | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Margaret Weis Productions wyda „Firefly RPG”

Margaret Weis Productions potwierdziło uzyskanie licencji na wydanie gry fabularnej opartej na kultowym serialu „Firefly”.

Poprzednia gra wydawnictwa, wydana w 2005 roku „Serenity Roleplaying Game” z uwagi na licencjodawcę – Universal Studios – osadzona była w uniwersum filmu „Serenity”, kontynującego wątki „Firefly”. Tym razem Margaret Weis Productions udało się uzyskać licencję od Twentieth Century Fox, dzięki czemu gra będzie mogła w pełni korzystać ze wszystkich elementów i materiałów dotyczących uniwersum serialu.

„Firefly RPG”, jak roboczo nazwano grę, oparty będzie na mechanice „Cortex Plus”, znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Premiera podręcznika przewidziana jest na wiosnę 2013 roku.

Więcej informacji znajdziecie w oficjalnym komunikacie do ściągnięcia w formacie PDF ze strony wydawnictwa.

Źródło wieści: Margaret Weis Productions


Dowiedz się więcej:


Firefly

Oparta na kultowym serialu "Firefly" gra fabularna, która zostanie wydana nakładem Margaret Weis Productions w 2013 roku. Gra korzystać będzie z mechaniki "Cortex Plus", znanej między innymi z gier „Leverage” czy „Marvel Heroic Roleplaying”.

Margaret Weis Productions

Amerykańskie wydawnictwo znane z gier fabularnych opartych o między innymi takie seriale jak "Firefly", "Battlestar Galactica" i "Leverage".