Google+ Interface Zero 2.0 na Kickstarterze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Interface Zero 2.0 na Kickstarterze

W serwisie Kickstarter trwa zorganizowana przez Gun Metal Games zbiórka funduszy na wydanie „Interface Zero 2.0″, nowej odsłony cyberpunkowego settingu Savage Worlds.

Pierwsza wersja settingu osadzona była w mrocznej przyszłości roku 2088, w której Bliski Wschód ucierpiał od wojny nuklearnej, druga wojna secesyjna doprowadziła do podziału USA, a karty na świecie rozdają Chiny oraz Brazylia. Gra inspirowana jest takimi filmami jak „Ghost In The Shell”, „Appleseed” czy „Łowca Androidów”. Została wydana też w Polsce, nakładem wydawnictwa GRAmel.

Nowa wersja przenosi akcję gry do roku 2090.

Projekt osiągnął swój cel finansowy (10 000 dolarów) już w ciągu pierwszych 10 godzin zbiórki.

Obecnie zebrano ponad 48 000 dolarów, dzięki czemu wspierający, którzy dopłacą jeszcze od 10 do 15 dolarów, otrzymają dodatkowe materiały takie jak przygoda napisana przez Johna Wicka, plaskacze (figure flats) czy nowe suplementy (The Seattle, Republic of Texas, Japan).

Wszystkie cele finansowe (stretch goals) zostały zaprezentowane w przedostatniej aktualizacji.

Podręcznik liczyć będzie ponad 300 stron. W środku znajdą się między innymi archetypy postaci (wzorowane na tych z settingu „Streets of Bedlam”), nowe zaawansowane zasady hackingu (oparte na zasadach Hacking 2.0), zasady tworzenia mechów, a także cała kampania splotów wraz z dodatkowymi pomysłami na przygody.

Wstępna data wydania to czerwiec 2013 roku.

Zbiórka trwać będzie jeszcze 16 dni. Podręcznik w wersji PDF dostępny jest przy wsparciu 15 dolarów.

Szczegóły w serwisie Kickstarter.


Dowiedz się więcej:


Interface Zero

Cyberpunkowy setting wydany na mechanice Savage Worlds i True20 przez wydawnictwo Gun Metal Games. W Polsce ukazała się wersja na Savage Worlds nakładem wydawnictwa Gramel.

Kickstarter

Platforma finansowania społecznościowego, za pośrednictwem której twórcy mogą zbierać fundusze na realizację swoich projektów. Dzięki takiemu finansowaniu udało się dotychczas wydać takie gry fabularne jak "Numenera", "Technoir" czy "Deadlands Noir", a także wiele innych gier niezależnych.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.