Google+ Gra fabularna „Zombie na Kremlu” do ściągnięcia w PDF | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gra fabularna „Zombie na Kremlu” do ściągnięcia w PDF

Autor bloga k20, Mateusz „Darcane” Nowak udostępnił „Zombie na Kremlu”, humorystyczną mini grę fabularną o polskiej szlachcie walczącej z zombie.

Jest rok 1612 i polska załoga złożona z najbitniejszych szlachciców i wojaków rodem z kresowych stanic stacjonuje na Kremlu, okupując Moskwę i okolice. Smoleńsk, tak na marginesie, też jest pod polskim władaniem, a król Zygmunt III pewnie lada moment zostanie carem. A raczej zostałby, bo jakiś czas temu wybuchło antypolskie powstanie wyzwoleńcze. Nie wiadomo, co bardziej dało się szlachcie we znaki: bitność mieszczańskiej partyzantki czy kurczące się zapasy żywności (i alkoholu). Ale i tak wszystko zmieniło się kilka miesięcy temu, gdy szeregi walczących poczęła trzebić szybko rozprzestrzeniająca się zaraza. Zombie-zaraza.

Jak można przeczytać na blogu, gra powstała w pięć dni, pod wpływem inspiracji filmem „1612” oraz gry fabularnej autorstwa Macieja ‚lucka’ Sabata.

Mechanika gry oparta jest na kości k10 oraz pięciu Cechach: Szabla, Siodło, Dzban, Krew, Wąsy. Powodzenie akcji postaci graczy zależy od sumy wyniku rzutu kością i wartości odpowiednich Cech oraz Archetypu postaci (jeśli pasuje do sytuacji).

WYNIK TESTU = 1k10 + Cecha + Cecha (+2 z Archetypu).

Każde uzyskane w teście 5 punktów oznacza jeden sukces. Czyli wynik 12 to dwa sukcesy, wynik 20 – cztery sukcesy, a wynik 3 oznacza brak jakichkolwiek sukcesów.

Jak mówi autor, gra jest dla osób szukających czegoś szybkiego, prostego i humorystycznego na krótką konwentową sesję albo podobne warunki.

Podręcznik w wersji elektronicznej (PDF) ściągniecie za darmo z bloga k20.

Źródło wieści: Blog k20


Dowiedz się więcej:


K20

to blog oraz podcast (a wcześniej także audycja radiowa) o grach fabularnych, prowadzony przez Mateusza 'Darcane'a Nowaka.

Zombie na Kremlu