Google+ Duchowy następca „Planescape Torment” ma swoją nazwę | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Duchowy następca „Planescape Torment” ma swoją nazwę

Oparty na grze fabularnej „Numenera” Monte Cooka duchowy następca gry komputerowej „Planescape Torment” ma już swoją nazwę oraz stronę internetową.

Jak ujawniono w serwisie Destructoid, gra nazywać się będzie „Torment: Tides of Numenera”. Będzie to dedykowana na komputery PC oraz Mac (twórcy nie wykluczają też systemów Linux) gra cRPG z izometrycznym widokiem na postać, przeznaczona do grania w trybie single player. Gra nie będzie zawierać zabezpieczeń DRM.

„Torment: Tides of Numenera” stworzy studio należące do Briana Fargo – inXile entertainment, odpowiedzialne między innymi za „Wasteland 2”.

Środki na stworzenie gry zbierane będą na Kickstarterze.

Nie jest jeszcze znana data premiery ani rozpoczęcia się zbiórki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie gry.

Źródło wieści: Destructoid


Dowiedz się więcej:


Numenera

Osadzona w dalekiej przyszłości gra fabularna łącząca konwencje science fantasy i postapokalipsy. Gracze wcielą się w członków nowej cywilizacji o poziomie technologicznym zbliżonym do średniowiecza. W licznych ruinach będą mogli jednak znaleźć pozostałości po dawnych, bardzo zaawansowanych technologicznie cywilizacjach. Gra została wydana w trzecim kwartale 2013 roku dzięki funduszom zebranym w serwisie Kickstarter.