Google+ „Void Dancers” czeka na wsparcie Wydziału Kultury | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

„Void Dancers” czeka na wsparcie Wydziału Kultury

Ruszyła oficjalna strona gry fabularnej „Void Dancers”. Premiery podręcznika można się spodziewać w drugim kwartale 2013 roku.

Michał „Selekos” Selke, autor gry, wyjaśnia opóźnienie w wydaniu podręcznika do „Void Dancers”:

Niektórzy już wiedzą, że jednym z naszych podstawowych celów jest wydanie „Void Dancers” w języku angielskim. Jednak pomimo obfitego budżetu dość duże wydatki (rysownicy, graficy, typografia) sprawiły, że po zakończeniu prac nad podręcznikiem pozostałe środki nie wystarczą w pełni na opłacenie tłumaczy.

Dlatego ze względów finansowych postanowiłem, że napiszemy projekt i będziemy ubiegać się o grant z Wydziału Kultury na wydanie książki. Dzięki temu, jeśli uzyskamy grant, będziemy mogli niezwłocznie rozpocząć prace nad tłumaczeniem, zamiast m.in. czekać na wpływy ze sprzedaży podręcznika. Rozstrzygnięcie projektu będzie w połowie marca, więc dopiero po tym czasie możemy wydać polską edycję „Void Dancers”. Wybaczcie.

Opóźnienie twórca gry postanowił wynagrodzić rabatem na podręcznik oraz bonusami dla wszystkich, którzy wspierali i kibicowali wydaniu gry, a także dla tych, którzy nadesłali swoje prace na „konkurs na przygodę dedykowaną KBenderowi Jr„.

Na konkurs nadesłano osiem prac. Zwyciężył Łukasz „Salantor” Pilarski z przygodą o tytule „Prezent pożegnalny”.

„Void Dancers” jest grą fabularną z gatunku science-fiction thriller z elementami biopunku. Uniwersum ukazuje codzienne zmagania z brutalną, zdehumanizowaną codziennością XXIV w., w której coraz bardziej rozproszona w kosmosie ludzkość stara się podźwignąć z wyniszczających konfliktów korporacyjnych i przetrwać w zimnowojennej rzeczywistości. Jest to era kolonizacji innych układów planetarnych, a także czas matactw, walk o władzę, ciemnych interesów i intryg. W świecie w którym dominuje chciwość i bezwzględność, niemodna lojalność stała się poszukiwanym unikatem.

Na nowo otwartej, oficjalnej stronie gry znajdziecie krótki opis uniwersum „Void Dancers”, a także wstępny podział treści podręcznika na rozdziały.


Dowiedz się więcej:


Void Dancers

Polska gra fabularna z gatunku science-fiction thriller z elementami biopunku. Postacie graczy zmierzą się z brutalną, zdehumanizowaną codziennością XXIV wieku, w której coraz bardziej rozproszona w kosmosie ludzkość stara się podźwignąć z wyniszczających konfliktów korporacyjnych i przetrwać w zimnowojennej rzeczywistości. Jest to era kolonizacji innych układów planetarnych, a także czas matactw, walk o władzę, ciemnych interesów i intryg. W świecie w którym dominuje chciwość i bezwzględność, niemodna lojalność stała się poszukiwanym unikatem.